Przyszłość i jej wizje… Life 3.0

Anime “Beatless” przedstawiająca wizję przyszłości w której sztuczna inteligencja współpracuje z człowiekiem równolegle sama się rozwijając. Anime nawiązuje do tematów Life 3.0 o którym debatują najlepsze umysły tego świata. Czytaj dalej!

aIE – do złudzenia przypominające roboty maszyny – androidy, połączone w jedną gigantyczną chmurę publiczną. 40 super AI – które pracują na świecie i miliony aIE wyglądające jak ludzie i zachowujące się jak ludzie. To wizja przyszłości w przyszłym stuleciu przedstawiona w anime “Beatless”. Czy jest to jedna z przyszłości jakie mogą pojawić się za kilkadziesiąt, kilkaset lat? myślę że tak.Sztuczna inteligencja przerośnie możliwościami ludzki mózg i społeczeństwo stworzone przez ludzi, to tylko kwestia czasu.
Kwestia możliwości aktualnego sprzętu i technologii jakimi dysponują. Dzisiaj skończyłem oglądać całą dostępną serię – 24 odcinki. Ogromna ilość danych i AI w chmurze która jest w stanie zmieniać nie tylko swoje oprogramowanie ale i sprzęt na którym to oprogramowanie pracuje. Life 3.0 w esencji…

Informacje o anime:
https://myanimelist.net/anime/36516/Beatless

Anime nawiązuje do rozważań nad rozwojem sztucznej inteligencji którą przeczytałem w książce Life 3.0 autorstwa Max Tegmark.
Więcej o książce: Life 3.0 – amazon, Life 3.0 – audible

Wracam do zaplanowanych i przeterminowanych tasków w nozbe….do zobaczenia

About the author

Przemek

View all posts